O čom budem písať? Som GAY, takže o akceptácii do spoločnosti.

Autor: Miroslav Morháč | 13.8.2014 o 12:09 | Karma článku: 9,13 | Prečítané:  1398x

No musím sa priznať, že som tu nepísal už niekoľko rokov. Čas plynie veľmi chytro a ja ho mám momentálne troška viac. Rozhodol som sa znova oprášiť klávesnicu a naťukať nejaké tie skúsenosti, čo som rokmi nadobudol. A o čom budem písať?

Čítam spravodajstvo zo Slovenska veľmi pravidelne a aj keď žijem v Kanade už vyše 15 rokov, stále mi na Slovensku veľmi zaleží. Aj ako dospelý človek, ktorý je perfektne vysporiadaný a vďačný za sexuálnu orientáciu na  rovnaké pohlavie, si veľmi dobre pamätám aký zmätok som mal v hlave, keď som dospieval. Všade som čítal, že byť gay je choré, proti bohu, proti tradíciam normálnej rodiny a proti blahu spoločnosti. Zašlo to až tak ďaleko, že som si siahol na život, a nebyť môjho už nebohého najlepšieho kamaráta z vojny, už by som tu nebol. Teraz sa mi o tom už píše v pohode, no 18 rokov dozadu som si proste nevedel predstaviť, ako možem prežiť ďalší deň, nie to ešte celý život. Keď vidím, že doma sa toho v akceptácii ľudí s inou sexuálnou orientáciou ešte veľa nezmenilo, je mi úplne jasné, že sú tam ľudia, ktorí majú momentálne také isté problémy ako som mal ja pred 18timi rokmi. Rozhodol som sa, že im budem dávať rady a deliť sa s nimi o moje názory a skúsenosti. Takisto sa budem snažiť písať k rodičom a kamarátom ľudí, ktorí sú gay. Najťažšie je vysporiadať sa s tým a povedať to rodine a kamarátom.. Tým sa človek bojí zdôveriť najviac, pretože sa bojí odtrhnutia a zatratenia. Keď je celá spoločnosť taká neakceptovateľná, tak jedinec jednoducho nezvládne takúto veľmi ťažkú situáciu v tak skorom veku a skratové konanie končí samovraždou. Rodičia stratia deti, bratia stratia sestry a kamaráti stratia svojich najlepších kamarátov. Keby však vedeli, ako ťažko je vysporiadať sa s týmto veľkým stresom, boli by oveľa viac chápaví. No väčšinou si uvedomia aký boli nechapaví až keď je už neskoro. A niekedy ľudia ani nevedia, čo priviedlo ich najlepšieho kamaráta tak ďaleko, že si dokázal zobrať život.

Položte si otázku na telo. Kto je váš najlepší kamarát/kamarátka? Jedno ráno sa zobudíte a dozviete sa, že on/ona si siahli na život? Neskôr sa dozviete, že nedokázali psychicky odolať tlaku spoločnosti a že dôvodom ich samovraždy bola ich sexuálna orientácia. Nech to znie akokoľvek nepravdepodobne, váš najlepší kamarát alebo kamarátka je gay. No problém je v tom, že už nie sú medzi živými a vy už im nemôžete povedať, že ich máte radi takých  či onakých. Zmenili by ste potom svoj pohľad na ľudí s inou sexuálnou orientáciou? Ak áno, tak prečo radšej nepredísť tragédiam a dať druhým najavo, že vy ste s tým ok, ak je niekto gay.

 

Ak si gay a máš problémy s akceptáciou, napíš mi. Nájdem si čas prečítať si tvoje problémy a odpovedať s mojimi radami do života. Ja som tu na to, aby som pomáhal iným, ktorí nevidia žiadne možné východisko.

 

Reakcie pod článkami budú vypnuté, pretože na sprosté príspevky nie som zvedavý. Takisto sa vopred ospravedlňujem za gramatické chyby. Prosím nevyčítajte mi, že nie som dosť Slovák. Po dlhšom čase sa nejaká tá chybička krásy vyskytne čoraz častejšie.

 

Ďakujem za prečítanie a prajem pekný deň.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?