Vancouver - Otvárací ceremoniál olympijských hier

Autor: Miroslav Morháč | 1.2.2010 o 11:11 | (upravené 1.2.2010 o 11:18) Karma článku: 6,87 | Prečítané:  2587x

Ako som už spomenul v predchádzajúcom blogu, spolu s mojím partnerom účinkujem v otváracom ceremoniále olympijskych hier. No a v sobotu sme všetci dostali 5 lístkov na generálku. Paráda. Tak to som teda nečakal. A konečne sme aj videli celú kultúrnu časť otváracieho ceremoniálu.

V sobotu sme dostali každý po 5 lístkov na pondelok 8 februára. Je to prvá z dvoch generálok, ktorá bude pre našich priateľov a rodinu. Všetkých 5 lístkov som už rozdal ľudom, ktorý si to najviac zaslúžia. Samozrejme, že prvý išiel mamine, ktorá to tu so mnou prežíva. Lístok na otvárací ceremoniál stojí minimálne 600 dolárov, takže všetci obdarovaní si to veľmi vážili.

No a v nedeľu sme sa po prvýkrát stretli so všetkými ostatnými účinkujúcimi v kultúrnej časti otváracieho ceremoniálu. Takisto sme po prvýkrát videli všetko tak, ako to uvidíte vy na obrazovke v piatok (sobotu)  12.  februára 2010. Mám veľmi náročný vkus a veľa toho ošomrem, no musím povedať, že David Atkins (hlavný producent otváracieho a záverečného ceremoniálu) pripravil skutočne perfektnú show. Ako už pravdepodobne viete, všetko bude po prvýkrát pod strechou. BC PLACE STADIUM s kapacitou 60 000 divákov má najväčšiu vzduchom podporovanú strechu na svete. To znamená, že celá strešná konštrukcia je vzdutá iba vďaka 16tim obrovským ventilátorom. Na tejto streche je momentálne zavesené množstvo špeciálnych efektov a ja sa stále neviem vynačudovať, ako to tá strecha všetko unesie.

BC PLACE STADIUM exteriér

BC PLACE STADIUM interiér

V kultúrnej časti je nás niekoľko sto rozdelených do jednotlivých segmentov. Všetko to začína príletom obrovskej kozmickej lode, z ktorej vystúpi E.T. mimozemšťan a niekoľko Avatarov.  Dúfam. že som nachytal aspoň jedného čitateľa môjho blogu:) Samozrejme, že detaily vám nemôžem a takisto nechcem prezradiť. Ani moja mama nevie čo budem robiť. Vedieť tajomstvá, ktoré by rado vedela polka planéty, je prekrásny pocit. A ešte krásnejší pocit to bude, keď budem vykorčuľovávať (asi som sa troška preklepol) na štadión, kde bude burácajúcich 60 000 divákov a niekoľko miliárd si to bude užívať doma pred obrazovkou. Už teraz mi ide srdce vyskočiť pri nácviku, keď prichádza náš segment. Ten pocit je proste úžasný. Ak by som tam mal zomrieť od šťastia tak mi to ani nebude vadiť:)  V deň otváracieho ceremoniálu opíšem trocha bližšie náš segment, dovtedy vás však nechám všetkých vo vysokom napätí.

No a mám pre vás ešte jednu super zaujímavosť. Dnes som si všimol, že vo vnútri štadióna, tesne pod strechou vysia dve vlajky. Kanadská, a teraz sa pridržte klávesnice, Slovenská. Nemám šajnu prečo tam je tá naša ale mňa to nesmierne potešilo. Vždy som bol veľmi hrdý na to, že som Slovák, no vidieť našu vlajku tisíce kilometrov od domova, zavesenú v olympijskom štadióne spolu s vlajkou domácej Kanady a žiadnou inou ma dojalo. A musím povedať, že moja česká kamarátka Martinka, troška závidela, keď to videla.

Takže zatiaľ cafte z kanadského Vancouveru. Nabudúce nejaké praktické informácie pre tých, čo si idú vychutnať olympijske hry vo Vancouveri naživo. Mirec

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?